Hoş Geldiniz

MENÜ

Rüya ve Ruhsal Dengemiz

admin

102

Yok

Rüya ve Ruhsal Dengemiz

Rüya ve Ruhsal Dengemiz

Geçici ölüm denilen uykuda görülen garip hallere rüya denilmektedir. Niçin ve ne surette rüya gördüğümüz tam bir muammadır aslında. Bu bir görüngüdür normalde. İlk insanın yaratılışından bu güne kadar filozoflar, bilim adamları çeşitli şekillerde açıklamaya çalışmışlar, düşünmüşler, fakat rüyayı kesin bir şekilde belirleyememişlerdir. Ancak şu kadarını bilmemizde fayda vardır ki rüya, büyük ve soyut bir dünyadır. Aynı zamanda rüya, öldükten sonraki yaşantımız ile de ilişkilidir. Bu ilişkiyi yakalamak, temiz duygularımızla ve ruh temizliğimizle ancak mümkün olabilmektedir.

Tam da bu noktada şu anda yaşarken gördüğümüz rüyaların ne anlama geldiği bizim için merak konusu haline gelmişken bu durumu açıklamak için rüya tabirleri yorumları çıkmıştır. Rüya tabirlerine bakarak rüyada gördüğümüz nesnelerin ya da olayların bize aslında ne gibi mesajlar vermek istediklerini çözebiliriz. Bu durum da gerçekten ve kusursuzca çözülmek istendiğinde ancak en güvenilir kaynaklardan yardım alınarak yapılmalıdır. Gerçekten güvenli olmayan kaynaklardan bakıldığında rüya tabirlerinin tehlikeli sonuçlar doğurabileceği de bilinmelidir.

Uyumamızın aslında gereksiz olduğunu söyleyen bilimsel araştırmalar sonucunda aslında sadece rüya görmek için uyuduğumuz belirtilmiştir. Bu da rüyaların hayatımıza olan etkilerinden birini göstermektedir. Çünkü araştırma sonuçlarına göre vücudumuzun hücreleri kendi kendilerini yenileyebilmektedir ve bu uyumayı gerektirmeden de olabilecek bir eylemdir ancak uykuda geçen zamanımız aslında sadece rüya görmek için zemin hazırlamaktan başka bir işe yaramamaktadır. Çünkü rüya görmek vücudumuzun fiziki dengesinin oluşması için oldukça önemlidir. Bu duruma bakarak da rüya görmekten kaçamayacağımızı bilmekteyiz. Bu nedenle de gördüğümüz rüyaları doğru yorumladığımız zamanda ruhsal dengemizi sağlamış oluruz.

Rüya tabirleri de tam da bu noktada oldukça önemli bir yere sahiptir. Ruhsal dengemizin tam olması için gördüğümüz rüyaların doğru bir şekilde yorumlanması gerekmektedir. Rüya tabirleri de bu nedenle vardır. İnsanların gelecek için düşündükleri yaşantılarında ve şimdiki olayların çözümlenmesinde rüyalar önemli bir etkendir. Rüya tabirleri de doğru tabirler yaptığı zaman bizi ruhen bir dengeye koymuş olmakla beraber hayatımızı şekillendirmemizde büyük etken olmuştur. Bu etkisiyle hayatımızın vazgeçilmezi olmuştur.