Hoş Geldiniz

MENÜ

Rüyada Adem Peygamberi Görmek

admin

152

Yok

Rüyada Adem Peygamberi Görmek

Rüyada Adem Peygamberi Görmek

 

Rüyanızda ilk insan ve ilk peygamber olan Adem Aleyhisselamı görüyorsanız değişik biçimlerde tabir edilir. O’nu görüyorsanız günah işleyip sonra tövbe etmeye, bir büyüğüne karşı gelmeye, O’nunla konuşmak ilim sahibi olmaya, düşmanının sözüne kanarak aldanmaya ve zarara uğramaya, camiada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan o olduğu için tabir ilminde etkin olmaya, hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, uzak yerlere seyahat yapmaya işaret eder.

Rüyanızda Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görüyorsanız, o dönemde olmasını istediği çoğu şeyin gerçekleşeceğini belirtmektedir.

Rüyasinda Adem (A.S.)’i gören kimse bir günah’a karışmıştır. Bu günahından tevbe etsin. Bazı tabirciler demiştir ki, Adem (A.S.)’ i gören düşmanlarının sözüne aldanarak mağdur olur, bir süre sonra yeniden rahata kavuşur. Hz. Adem’i görüyorsanız, hacca ve ahbapları ile bir araya gelmeye, bazı durumlarda de neslin çoğalmasına işarettir. Yine O’nu görüyorsanız, hata yapmaya işarettir. Bazen de rüya sahibinin kız evladından ziyade erkek evladı tarafından rızıklanmasına işarettir. Rüyayı görenin gözleri ağrıyorsa bundan kurtulmasına işarettir. Kendisinin Hz. Adem olduğunu ya da Hz. Adem’in arkadaşı olduğunu gören, şayet ehilse devlet adamı olur, şayet alimse, insanlar ilminden istifade ederler. Hz. Adem’in kendisiyle konuştuğunu gören kimse ilim sahibi olur. Rüyanızda Adem (A.S.)’i kestiğini gören kimse lidere hiyanet, anne babasına ya da öğretmenine asi olur. Hz. Adem’in rengini kaçık olarak gören kimse, bir yerden diğer bir yere göç eder sonra yine eski yerine döner. Adem (A.S.)’i noksan bir halde görenin önemli işlerinden biri noksan kalır. O’nu güzel halde gören kimse yada büyük hayra girer.

Yine O’nu görüyorsanız, hata ve unutmaya, bazı durumlarda bu rüya, hileye, hekimlarla güzel geçinmeye, zehir yapmaya, şeytanların hazırladığı rızkı yemeğe ve onların menfaatina konuşmaya işaret eder. Hz. Adem’i görüyorsanız, kalın elbyadaye ve ağlamaya, bazı durumlarda rüya sahibinin ygüzelp içeceği şeyler yüzünden şiddet ve hırçınlığa; uzak bir yere seyahate çıkmasına ve bu yolculuğun Hz. Adem’in camiaya ilk indiği yer olmasına işaret eder.

Rüyayı görenin gözleri ağrıyorsa bundan kurtulmasına, bazı durumlarda devlet birine hizmet ve ona karşı mütevazı olmaya işaret eder.