Hoş Geldiniz

MENÜ

Rüyada Ağaç Görmek

admin

417

Yok

Rüyada Ağaç Görmek

Rüyada Ağaç Görmek

Rüyada ağaç tabiri, o ağacın cinsine, özelliğine, faydalımı veya faydasızmı gibi niteliklerine göre yapılır. Tüm mevsim yeşil kalabilen, yaprakları dökülmeyen ağaçları görmek dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamına işaret edeer.

Yaprağını döküşmüş ağaç görmek, ağacın cinsine göre, sevinç ya da üzüntüye; fakirlik ya da zenginliğe delalet eder.

Bilinmeyen ağaç görmek; endişe ve şiddete yorumlanır. Meyve ağaçı müslüman için salih amele, kafir için hidayet bulmaya; meyvesiz ağaç müslüman için amelsiz ilme, kendisinden fayda hasıl olmayacak kimseye işaret eder. Bir ağac altında gölgelenmek; yağmurdan dolayı ağacın altına durmak veya korku dolayısı ile bir ağaç altına durmak varlıklı ve söz sahibi bir kimsenin himayesine girmeye, rızka işaret eder.

Rüyada ağaç dikmek; bir eve damat olmakla şeref bulmaya, ağaç üzerinde yatmak çok çocuğa, kendini ağaç üzerinde görmek çekindiği şeyden korunmaya işaret eder.

Rüyada ağaç kesmek; iyi değildir. Ağacın kuruması hastanın ya da kaybolmuş birinin vefatına, kuru ağaç rızık ve hidayettir. Bazı insanlarla bir ağaç altında bulunmak kişinin kitap ve sünnete uyduğuna, derelerin, vadilerin ve dağların ağaçları umulmadık yerden rızıklanmaya, bir ağaçta, o ağaca ait olmayan meyve görmek kocasından başka bir erkekten hamile kalan bir kadına, bir ağaçtan, o ağacın meyvesi olmayan meyveleri toplamak haram mala, ağaç üzerine çıkmak, bir kimseyi bir şeyden men etmeye, ağaçtan inmek bir adamdan ayrılmaya işaret eder

Ağaçtan düşerek bir yerini kırmak, bir işten dolayı zarar görmeye delalet eder.

Rüyada meyva ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmeyeceğini belirtir. Çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluk belirtir.

Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin olacağına ve maddi kazanca işarettir. Yapraksız ve kuru bir ağaç fakirlik; çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluğu belirtir. Ağaç dalı kısa bir süre için sorunların çözüleceğine, fakat tekrar başlayacağına işarettir.

Canlı, yeşil ve ulu bir ağacın altında durmak daima korunacağına ve talihli olacağına işarettir. Ağaç kesmek ise yanlış yola sapmak olarak yorumlanır.